Інна Чайка (учасник VI фази): матеріали, підготовлені фахівцями Воєводського управління праці у Кракові

«Триває проєкт «Інноваційний університет та лідерство. Модель академічної автономії та університет у системі освіти впродовж життя». Цього тижня 20-тьох учасників від України гостинно зустрів Ягеллонський університет Кракова, який має більш ніж 650 років власної історії. Це найстаріший європейський університет з унікальною історією і відповідною науковою атмосферою. Ми, учасники проєкту, сьогодні мали чудовий за насиченістю і змістовністю навчальний день. Три лекції тривалістю півтори години кожна промайнули непомітно, бо матеріали, підготовлені фахівцями Воєводського управління праці у Кракові, а саме: пані Малгожатою Дудзяк, Юстиною Фальгер та Евою Бодзинською-Гудзик, були змістовними, актуальними, побудованими на фактичному матеріалі діяльності управління та такими, що висвітлили не лише пройдений шлях, досягнуті результати, а і проблеми, які трапляються, та способи їх вирішення.

Ми ознайомилися із законодавчими документами, що регулюють сферу освіти дорослих у Польщі, особливостями організації такої освіти. Було радісно почути про те, як Воєводське управління праці у Кракові працює з нашими співвітчизниками, які були змушені переселитися до Польщі після початку повномасштабної війни в Україні. А ще приємно поринути знов у студентське життя, сходити на каву у студентську кафешку….

Наприкінці хочу подякувати всім організаторам цього чудового проєкту від України та Польщі: Тарасу Фінікову (Міжнародний фонд дослідження освітньої політики, координатор проекту з української сторони), Олесі Ващук (голові ради молодих учених при МОН України), Роберту Сухарскі (Uniwersytet Warszawski, Wydział „Artes Liberales”, координатор проєкту з польської сторони), своєму рідному навчальному закладу Полтавському університету економіки і торгівлі (який допоміг мені стати учасником проєкту і за родиною якого я вже скучила), а також колегам з різних куточків України, що навчаються разом зі мною, які в ці важкі часи не опускають руки продовжують працювати у сфері освіти дорослих в Україні.

Друзі, разом вистоїмо і Переможемо!»

#Інноваційний_Університет

#Stoprussia #stopwar