Миттєвості інноваційної співпраці у сфері дослідження моделей міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм на конференції в Одесі
Всеукраїнська громадська організація «Інноваційний університет» спільно з Одеським національним університетом імені І. І. Мечникова, МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, факультетом Artes Liberales Варшавського університету успішно організували ІІ Міжнародну конференцію «Моделі міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм: виклики, можливості та варіанти впровадження». Цей освітній науковий захід успішно відбувся 05-06 липня 2021 року в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова.
Представники ВГО «Інноваційний університет» – науковці, науково-педагогічні працівники, аспіранти виголосили доповіді і взяли участь у презентаціях здобутків і дискусіях з аналізу кращих міжнародних та вітчизняних практик створення та реалізації міждисциплінарних, крос- та трансдисциплінарних освітніх та освітньо-наукових програм. В Україні в цьому напрямі є ще багато білих плям, починаючи від адаптації законодавчо-нормативної бази до практичної розробки та імплементації відповідних програм в освітній процес і підготовки висококваліфікованих фахівців, готових до здійснення та впровадження міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм!
З вітальним словом виступили: професор В. І. Труба, ректор ОНУ імені І.І. Мечникова; Роберт Сухарскі, декан факультету Artes Liberales Варшавського університету; Богдан Шляхта, професор Ягеллонського університету. На пленарному засіданні Тарас Фініков, Президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики, професор Варшавського університету системно висвітлив сутність міждисциплінарності у контексті пандемії!
Олеся Ващук, Голова Правління ВГО «Інноваційний університет» вдало презентувала можливості інтеграції системи освіти і науки. Соня Луслі, Юлія Єпіфанова, Швейцарська фундація технічного співробітництва з розвитку «Свісконтакт», керівниця проєкту «Публічне приватне партнерство для поліпшення сантехнічної освіти в Україні» проаналізували з необхідною візуалізацією підтримку участі приватного сектору в професійній освіті як запоруку стійкого зменшення безробіття серед молоді»!
Велике зацікавлення викликала доповідь Ірини Дегтярьової, наукового співробітника, Фундація польських ректорів, м. Варшава, Польща, членкині Консультативної ради Eurodoc, яка презентувала ідеї і перспективи інтердисциплінарності у розвитку вищої освіти та науки в ЄС. Богдан Буяк, ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Ігор Гевко, проректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка добре окреслили роль SMART-навчання та впровадження міждисциплінарних освітніх програм в ТНПУ ім. Володимира Гнатюка.
Олександр Топчієв, Вікторія Яворська, ОНУ імені І.І. Мечнікова, змістовно презентували визначення проблеми збереження предметних основ географії у контексті міждисциплінарних досліджень!
На конференції Sergiusz Jakiv Kasian, завідувач кафедри маркетингу НТУ «Дніпровська політехніка» та Maryna Lytvyn, Директор Ресурсного центру зі сталого розвитку НТУ «ДП», доцент кафедри економічної теорії та міжнародних економічних відносин НТУ «Дніпровська політехніка» закцентували увагу на організації гібридного навчання в контексті сталого розвитку. Iryna Klimkina, доцент кафедри екології та технологій захисту навколишнього середовища НТУ «Дніпровська політехніка» поділилася досвідом впровадження міждисциплінарної освітньо-наукової програми з питань сталого розвитку гірничих регіонів.
У рамках школи «Кращі практики організації міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх і освітньо-наукових програм в Україні» Iryna Udovyk, завідувач кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем НТУ «Дніпровська політехніка» презентувала освітню українську-литовську програму «Світова політика і економіка», Iryna Klimkina – міждисциплінарну проектну програму з геотехнологій та сталого розвитку!
Щиро дякуємо Президенту Міжнародного фонду дослідження освітньої політики пану Тарасу Фінікову, Голові ВГО «Інноваційний університет» пані Olesia Vashchuk, Вікторії Яворській за прекрасну організацію!