Ну що ж, друзі, раді представити вам не зовсім короткий дайджест про неймовірно-насичений четвертий день (10 липня 2021 року) Літньої школи «Кращі практики організації міждисциплінарних та міжгалузевих освітніх і освітньо-наукових програм в Україні» від Інноваційний Університет та «Міжнародного фонду досліджень освітньої політики», яка проходила 07-10 липня 2021 року в гостинній Одесі!

Чотири дні насиченої і продуманої програми, представлення загального стану впровадження інтердисциплінарності та презентація реального досвіду кращих практик українських (державних і приватних, класичних і профільних) університетів із розгортання міждисциплінарних академічних освітніх програм і програм у сфері неформальної освіти!

В останній день Літньої школи – 10 липня 2021 року успішні практики та цінний досвід розробки і запровадження міждисциплінарних освітніх програм представили учасники проєкту «Інноваційний Університет і Лідерство» (фаза V) і, зокрема:

Ольга Гуренко – перший проректор Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор – глибоко, системно та емоційно поділилася досвідом щодо можливих викликів з реалізації та акредитації міждисциплінарних освітніх програм!

Юлія Шулик – помічник ректора зі стратегічного розвитку та забезпечення якості освіти Національного університету «Острозька академія», кандидат економічних наук, доцент – презентувала особливості застосування міждисциплінарних підходів в організації освітнього процесу в НаУОА!

Олена Миколенко – експерт і тренер НАЗЯВО, кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародної електронної комерції та готельно-ресторанної справи Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна – навела практичний кейс з реалізації ОП «Готельно-ресторанна справа» першого (бакалаврського) рівня на засадах міждисциплінарного підходу в Каразінському університеті!

Інна Гордєєва – експерт з акредитацій НАЗЯВО, кандидат технічних наук, доцент, докторант Дніпровського національного університету залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна – поділилася особистим досвідом створення та реалізації міждисциплінарної освітньої програми «Управління проєктами»!

Олег Луцишин – директор Тернопільської бізнес-школи ЗУНУ, кандидат економічних наук, доцент та Наталія Кравчук – доктор економічних наук, професор кафедри міжнародних відносин та дипломатії Західноукраїнського національного університету – презентували моделі розгортання міждисциплінарних освітніх програм в ЗУНУ: Creative Business /Креативний бізнес/, PLPE-Studies /Студії Економіки, Політики, Психології, Лідерства/ та Urban-Studies /Урбаністика, набір на які оголошено в 2021-2022 н.р.!

Усі спікери отримали масу позитивних відгуків, які надихають і мотивують рухатися далі!

Заключним акордом Літньої школи стала дискусійна платформа: «Проблеми у запровадженні міждисциплінарних програм та шляхи їх вирішення», яку модерувала Наталія Кравчук. Усі учасники отримали неймовірне задоволення від змістовної дискусії, продемонстрували своє вміння дуже різних за профілем і за статусом представників ЗВО перевтілюватися у різні ролі (від МОН України до здобувачів освітніх ступенів) і вмикати «паралельне мислення» для критичного аналізу проблемних питань!

Кожен залишав Одесу з глибокими роздумами, цікавими і креативними ідеями, мотивацією для їх втілення, новими знайомствами і, беззаперечно, теплими спогадами про гостинність одеситів!

Дякуємо усім учасникам Літньої школи за крутий нетворкінг і усвідомлення причетності до команди «агентів змін» університетської освіти в Україні!

Дякуємо організаторам і хедлайнерам проєкту: Тарасу Фінікову, Олесі Ващук та Ірині Шкурі; а також одеситам – за теплий прийом!

До наступних зустрічей, учасники різних фаз проєкту «Інноваційний Університет і Лідерство»!

А #Міждисциплінарці – таки бути!

#Інноваційний_Університет #ІУ_Літня_Школа #Міжнародний_фонд_досліджень_освітньої_політики