Ганна Музиченко, Фаза VI: приклади успішних LLL-проєктів структурних підрозділів Варшавського університету
Ганна Музиченко, учасниця проєкту «Інноваційний університет та лідерство. Фаза VI. Моделі академічної автономії та університет в системі освіти впродовж життя»:
“Останній робочий тиждень проєкту справді виявляється «проєктним», у межах якого продовжуємо знайомимося з прикладами успішних LLL-проєктів структурних підрозділів Варшавського університету та працюємо над своїми, намагаючись імплементувати побачені інновації в практику українських ЗВО.
В основі інновації завжди є цікава ідея, доведена до реалізації у вигляді проєкту шляхом нетворкінгу та коворкінгу. Сьогоднішня зустріч в Центрі співпраці та діалогу Варшавського університету, із діяльністю якого нас познайомив директор Яцек Штолцман, доводить цю істину навіть без суперечки. Університетський проєкт «Інкубатор» надає таку можливість кожному студенту Варшавського університету через тренінги з підприємницької діяльності сформулювати ідею та знайти однодумців. Втілити ідею від задуму до виготовлення першого примірника продукту допоможе Maker’s space, де є обладнані лабораторії з деревообробки, фізики, комп’ютерної техніки, і, що не менш важливо для креативної молоді – зони для коворкінгу, в яких завжди людно (бачили на власні очі). І є результат. Пан директор з гордістю розповідав про проєкти MetGrass, Kawa, HeadDown та інші. Але найбільший мій інтерес був спрямований до проєктів із популяризації науки: «Наука для людей», «Нобелівський тиждень», «Прес-сніданки», «Мовна обсерваторія» тощо. Елементи деяких із них запозичу для реалізації в Університеті Ушинського.
Тему проєктної роботи продовжили на Факультеті Наук Економічних, на якому пані Габріелла Гротковська та Агнешка Ружицька розповіли про міждисциплінарну програму з комплексної підтримки мігрантів з України «Варшавський університет для України», який за змістом є LLL-проєктом для підтримки мінімум 3000 осіб і передбачає 19 різних заходів інформаційно-просвітницького характеру. Дякуємо Варшавському університету, Польщі та ЄС, який спонсорує цей проєкт, за допомогу і підтримку, яку ми зараз дуже потребуємо. Були приємно вражені тим, із якою увагою та щирим бажанням допомогти українцям ставиться проєктна група до реалізації запланованих заходів, пропонуючи нам взяти участь в їх обговоренні, перспективах розширення тематики та залученні українських колег до його реалізації.
Повні ідеями та враженнями увечері продовжили проєктну роботу вже в своїй групі. Нетворкінг і коворкінг черговий раз довів свою ефективність. Семеро учасниць проєкту «Інноваційний університет і лідерство» обговорили свої проєктні пропозиції та об’єднали їх в один, на нашу думку, амбітний LLL-проєкт, в якому закладемо основу для трансляції отриманих знань та кращих практик в систему підготовки наукових кадрів України.
Все це стало можливим дякуючи організаторам цього проєкту: МБФ «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», ВГО «Інноваційний університет», МОН України та Польщі, Спілки ректорів України та Фундації польських ректорів і, звичайно, Варшавського та Ягеллонського університетів, які щиро діляться своїми інноваціями, успішними LLL-проєктами та програмами.”