Міжнародна науково-практична конференція «Європейська проектна культура: стан, проблеми, перспективи»
![](https://inun.org.ua/wp-content/uploads/2020/06/sbornyk-1024x713.jpg)
Учасники проекту «Інноваційний університет і лідерство» серед головних організаторів та учасників Міжнародної науково-практичній конференції «Європейська проектна культура: стан, проблеми, перспективи»
Одним з перших заходів новоствореного ГО «Інноваційний університет» стало проведення у співпраці з Міжнародним фондом досліджень освітньої політики, Національним Еразмус+офісом в Україні, Українською асоціацією викладачів і дослідників європейської інтеграції та Запорізьким національним університетом 29–30 травня 2020 р. Міжнародної науково-практичної конференції «Європейська проєктна культура в Україні: стан, проблеми, перспективи», ініціаторами та модераторами якої виступили учасники проекту «Інноваційний університет і лідерство» докторант Вікторія Меняйлота проректор з науково-педагогічної роботи ЗНУ Юрій Каганов.
Зі словами привітань до учасників конференції звернулися керівники проєкту«Інноваційний університет і лідерство»,професори Варшавського університету Тарас Фініков та Роберт Сухарський, ректор ЗНУ Микола Фролов, перший заступник мера Запоріжжя Сергій Мішок, менеджер Національного Еразмус+офісу в Україні Петро Крайнік, голова правління Української асоціації дослідників та викладачів європейської інтеграції Ірина Сікорська, голова ГО «Інноваційний університет» Олеся Ващук.
Головні спікери конференції, президент Міжнародного фонду досліджень освітньої політики Тарас Фініков та декан факультету «ArtesLiberales» Варшавського університету Роберт Сухарський, представили широкому загалу (а конференція нараховувала 107 учасників з Польщі та України з понад 50 різних закладів освіти, громадських організацій, владних структур) структурну аналітичну доповідь на тему: «Досвід реалізації Міжнародного освітнього проєкту «Інноваційний університет і лідерство» та можливості його застосування в українській проектній практиці». У цій доповіді шановний Тарас Володимирович окреслив основні показники проекту, продемонстрував його масштаб, висвітлив проміжні підсумки проекту та його вплив на трансформацію системи вищої освіти України, побудову мережі активних контактів між ЗВО та посилення взаємодії з МОН України, професійний та особистісний розвиток учасників проекту. Продовжив цей виступ пан Роберт Сухарський, який відзначив важливість побудови академічної мережі співпраці Польща-Україна у рамках зазначеного проєкту, а також зупинився на різних способах організації університетів у Польщі та їх взаємодії з містом. Наступна доповідь, підготовлена Іриною Сікорською, співавтором якої виступила учасниця проекту «Інноваційний університет і лідерство», старший науковий співробітник Сумського аграрного університету Олена Мельник,була присвячена аналізу проектів програми Еразмус+, напряму Жана Моне, та їх ролі у розвитку проектної культури в академічному середовищі.
Про стан та перспективи розвитку проектної діяльності у Львівському національному університеті імені І. Франка доповіла інституційний координатор програми Еразмус+ цього закладу, учасниця проекту «Інноваційний університет і лідерство» Оксана Краєвська», яка радо поділилася накопиченим цим університетом колосальним досвідом реалізації європейських проектів.Закликав до всебічної співпраці та підготовки спільних проектів з Харківським національним університетом мистецтв ім. М. П. Котляревського проректор цього вишу, учасник проекту «Інноваційний університет і лідерство» Олександр Прийменко, який у своїй доповіді розкрив особливості організації проектної діяльності у мистецькому закладі вищої освіти.
Наступні дві доповіді учасників проекту «Інноваційний університет і лідерство», завідувачки кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка Олени Семеног,тазавідувача кафедри маркетингу НТУ «Дніпровська політехніка» Сергія Касяна слугували яскравим прикладом продовження плідної взаємодії з польськими вишами в рамках нових проектів. Так, пані Олена представила доповідь на тему: «Функціонування ресурсного центру професійного розвитку вчителя у вимірах польських освітніх практик», а пан Сергій висвітлив «Міждисциплінарні європейські детермінанти міжнародного маркетингового позиціонування проєктної культури».
Завершенням першого пленарного засідання стала доповідь академічного координатора міжнародного проекту «Європейська проектна культура»,в рамках якого й відбувався цей захід, докторантки ЗНУ Вікторії Меняйло, яка поділилася досвідом щодо формування європейської проектної культури в академічному середовищі на прикладі Запорізького національного університету.
У збірці матеріалів конференції також представлені напрацювання й інших учасників проекту «Інноваційний університет і лідерство». Зокрема, проректор Білоцерківського національного аграрного університету Тетяна Димань у своїй праці висвітлила питання стратегічного планування як інструменту управління університетом, Наталія Моркун, завідувачка кафедри автоматизації, комп’ютерних наук і технологій Криворізького національного університету представила модель для експрес-оцінки рішення про закриття проблемних інвестиційних проєктів в умовах кризи, Андрійчук Наталя, завідувач кафедри іноземних мов і новітніх технологій навчанняЖитомирського державного університету імені Івана Франка розкрила зміст проєктної компетентності викладача в контексті забезпечення якості освітньої діяльності, а Жерновникова Оксана, завідувач кафедри математикиХарківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди зупинилась на формуванні проєктної культури вчителя математики у процесі вивчення фахових дисциплін.Долучилась до дискусії під час конференції і Марина Литвин!
Завдяки активній участі та запалюючій енергетиці учасників проекту «Інноваційний університет і лідерство» вдалося навіть у віртуальному просторі створити неймовірно насичену емоціями атмосферу заходу, який дозволив поділитися один з одним власними напрацюваннями, продемонструвати найбільш цікаві події та проєкти, отримати колосальний потік нової інформації, пережити неймовірні емоції взаємного спілкування!
Сподіваємось, що участь у цій конференції надихне вас на нові ідеї та проєкти, дозволить досягти нових професійних звершень та успіхів, якими ми будемо пишатися разом! Щиро вдячні всім інноваційникам, які долучилися до участі у цьому заході!