25 листопада 2021 проектна команда Волинського національного університету імені Лесі Українки у складі: Олени Ковальчук – член ВГО ІУ (координатор проекту), Костянтина Павлова, Олени Павлової, Ростислава Стрільчука, Оксани Смаль, у співпраці з представниками ВСП «Надвірнянського фахового коледжу НТУ» представили проміжні результати проекту «Університетський фонд сталого розвитку», що здійснювався в рамках реалізації програми «Посилення соціальної відповідальності університетів для досягнення сталого розвитку», за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США!

Головною метою проекту є посилення уваги до проблем енергоощадності на інституційному, локальному (місцевому) та національному рівнях, а також пошук шляхів вирішення цих проблем шляхом формування цифрового банку ідей. Кінцевим результатом команда вбачає можливість заохотити школярів, студентів, викладачів та інших зацікавлених осіб подати  проектні ідеї щодо енергоефективності чи енергоощадності та представляти їх на конкурс з метою отримання фінансування на реалізацію «зелених ініціатив»!

На інституційному рівні 25 жовтня 2021 року відбувся круглий стіл за ініціативи кафедр економіки та природокористування, а також кафедри підприємництва та маркетингу, де учасники підняли питання  енергоощадності у господарській практиці, сільському господарстві та в нафто-газовій промисловості. На другому етапі – міжуніверситетському – 24 листопада 2021 відбулась онлайн зустріч партнерів проекту за темою «Енергоефективність на місцевому рівні чи існує вона?».

Команди Волинського національного університету імені Лесі Українки і ВСП «Надвірнянського фахового коледжу НТУ» разом із студентами, зазначених навчальних закладів, обговорили нагальні проблеми енергоощадності та охарактеризували проблеми енергозбереження у кожному з навчальних закладів.

Досить красномовним стало дослідження голови циклової комісії інформаційної діяльності «Надвірнянського фахового коледжу НТУ», Плитус Олександри, щодо існуючих проблем енергоефективності  на Івано-Франківщині та рекомендації до їх вирішення. З свого боку, завідувачка кафедри економіки та природокористування, проінформувала про стан енергоощадності у ВНУ імені Лесі Українки та про заходи з енергозбереження та підвищення енергетичної ефективності в університеті. Керівник проекту, Олена Ковальчук, доповіла про сучасні державні пріоритети з підвищення енергоефективності за секторами національної економіки та державну політику підтримки заходів з енергозбереження в Україні.

Наступним етапом реалізації проекту стане проведення студентами університету зустрічей, гуртків для підлітків, «наукових пікніків» для учнів місцевих загальноосвітніх шкіл, сприятиме зацікавленню молодого покоління до розроблення ідей концепцій «зеленого офісу», «зеленого кампусу», «зеленого міста».

Олени Ковальчук

Костянтин Павлов

Олена Павлова

#Інноваційний_Університет #Презентація_проєкту