Вітаємо колег із перемогою у конкурсі для громадських організацій щодо реалізації проєктів, на підтримку міст та громад України у плануванні розвитку з врахуванням зеленого відновлення за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) “Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики”.

Ініціативна група науковців під керівництвом Теодозії Яцишин, голови місцевого осередку ВГО «Інноваційний університет» у Івано-Франківській області  представила до участі у конкурсі проєкт екологічного спрямування на тему: «Відродження естетико-екологічних функцій малих водотоків р. Млинівки (Стебницької) та р. Радчанки на території Івано-Франківської МОТГ».  До складу проєктної команди ввійшли науковці, асоційовані члени ВГО «ІУ»: Тамара Кундельська, Михайло Микицей та Галина Грицуляк.

Метою проєкту є проведення комплексної екологічної оцінки стану екосистем річок Млинівки і Радчанки (фізико-хімічного складу води, геоморфологічних та морфометричних характеристик водотоків) для запобігання знищенню і зникненню цих малих водотоків, які відіграють критично важливу роль для населення міста Івано-Франківська, оскільки є джерелом водопостачання найбільшого об’єкту рекреаційної інфраструктури на території Івано-Франківська – Міського озера, а також виконують важливу екосистемну роль в межах Івано-Франківської МОТГ. В останні роки дані річки зазнають надмірного антропогенного та урбанізаційного навантаження. Їхня роль в житті територіальної громади не оцінена належним чином, маловідома, а ситуація перебуває в неконтрольованому стані (скид забруднених стічних вод, захаращення русла, забудова в межах водоохоронних смуг, зникання джерел питної якості вздовж русла).

 Водночас в результаті попередніх досліджень встановлено, що ці річки мають неймовірну історію та можуть стати взірцем з успішної реалізації проектів з відновлення чи ревіталізації малих водотоків урбанізованої території Івано-Франківської області, прокладанням туристичних маршрутів, екостежок з різноманітними історико-культурними чи еколого-просвітницькими атракціями.

Термін реалізації проєкту 6 місяців, завершення – 31 січня 2024 року. Загальний бюджет становить – 177 750,00 грн