Уляна Садова, учасник VI фази: участь у роботі конференції «Університет і війна», яка була організована в Ягелонському університеті

“… А ще вчора, 25.11.2022 р. у нас у Кракові була ОСОБЛИВА, дуже пам’ятна подія… Ми взяли участь у роботі конференції «Університет і війна», яка була організована в Ягелонському університеті на факультеті міжнародних і політичних наук (організатори проф. Алісія Новак (навчальний заклад польсько-українських студій), доктор хаб. Кінга Анна Гайда (кафедра європейського суспільства та культурної спадщини).

Захід проходив в особливій атмосфері дипломатії, адже в пленарному засіданні брали участь заступник декана факультету міжнародних і політичних досліджень з науки та інтернаціоналізації проф. Дорота Петшик-Рівз, Генеральний консул України у Кракові Вячеслав Войнаровський, дипломат і письменник, колишній Надзвичайний і Повноважний Посол України у США, Канаді, Мексиці, Ізраїлі акад. Юрій Щербак.

Були зустрічі з людьми, які пережили обстріли у Харкові… Секція, яку чудово, професійно, емоційно, з любов’ю змодерувала перший проректор Донецького національного університету імені Василя Стуса проф. Тетяна Нагорняк, показала, що наші університети – це сила! Кожен тримає свій фронт на своєму місці!

Дуже гідно представили досвід українських університетів Ольга Чернишова «Двічі переміщений Донецький медичний університет: очікуванні і реалії», Анна Осмоловська «Роль університету в просуванні іміджу України в Світі (Донецький національний університет імені Василя Стуса), Наталя Цибуляк «Чи можлива наука в умовах війни? Рефлексія Бердянського державного педагогічного університету», Марина Шкуропат «Горлівський інститут іноземних мов: перспективи трансформації», Ірина Гловюк «Правова освіта і війна» (Львівський державний університет внутрішніх справ), Ганна Музиченко «Сприяння інтеграції ВПО в приймаючі громади: досвід Університету Ушинського» (Південноукраїнський національний університет імені К.Д.Ушинського), Наталя Авшенюк «Особливості забезпечення якості вищої освіти в Україні в умовах воєнного стану» (НАЗЯВО), Уляна Садова «Львівська політехніка – для фронту і тилу: нові виклики і ролі» (НУ «Львівська політехніка»), Олена Денисюк «Житомирська політехніка: виклики в умовах війни» (НУ «Житомирська політехніка»), Олена Тупахіна «Війна і мир: гуманістична місія університету в умовах збройної агресії» (Запорізький національний університет)…

Скільки болю, страждань і водночас гідності, любові, рішучості, закликів до змін і віри у майбутнє у цих виступах!

Від усієї команди VI Проєкту «Інноваційний університет та лідерство. Модель академічної автономії та університет у системі освіти впродовж життя» ще й ще раз висловлюю велику повагу і подяку Тарасу Фінікову – координатору проекту з української сторони за величезну підготовчу, організаційну роботу, пов’язану з формуванням нашої групи!

За хист та вміння побачити потенціал, а також цінності і канали зв’язку, котрі працюють на інтереси інноваційності та лідерства не тільки університетів України, але й двох найбільших університетів Польщі – Варшавського та Ягеллонського!

Дякуємо за дуже потрібну усім співпрацю проф. Роберту А. Сухарські та проф. Богдану Шляхті – координаторам проекту з польської сторони відповідно Варшавського та Ягеллонського університетів.

Війна, яка прийшла на нашу землю, стала серйозним випробуванням для нас усіх. Вона змінила життя, працю, освіту, науку, культуру. Дуже знаково, коли в українців замість хаосу і страху з’явилася злість і бажання діяти!

Це вирішальна битва за людські цінності, за свободу! Тільки разом йдемо до Перемоги!”

#Інноваційний_університет

#Україна_переможе