ВГО «Інноваційний університет» стала підписантом «Угоди щодо реформування оцінювання досліджень» (Agreement on Reforming Research Assessment)!

Ще у березні-листопаді 2021 року Європейська Комісія, виходячи з переконання, що реформування оцінки досліджень все частіше вважається пріоритетом для забезпечення якості, ефективності та впливу досліджень, розпочала консультації з європейськими зацікавленими сторонами щодо того, як полегшити та пришвидшити такі зміни!

Якщо дуже спрощувати, то передбачається реформування системи оцінювання наукових досліджень, науковців, наукових підрозділів та інституцій, спрямоване на подолання домінування Scopus, Web of Science, імпакт-факторів та індексів цитування!

У липні 2022 р. представник ВГО «Інноваційний університет» Ігор Лиман взяв участь у 3-й Зустрічі «На шляху до Угоди щодо реформування оцінки досліджень» (3rd Stakeholder Assembly Meeting: Towards an Agreement on Reforming Research Assessment), а у жовтні – у 4-й такій Зустрічі (4th Stakeholder Assembly Meeting on the Reform of Research Assessment). Всі заходи організовані Science Europe та Європейською асоціацією університетів за підтримки Європейської Комісії!

Тепер ВГО «Інноваційний університет» запрошена бути представленою 1 грудня 2022 р. на Установчій Асамблеї (Constitutive Assembly) Коаліції з реформування оцінювання досліджень (Coalition for Advancing Research Assessment (CoARA)). Ця Коаліція об’єднає організації, що фінансують дослідження, організації, що проводять дослідження, національні/регіональні органи чи агенції з оцінки, а також асоціації вищезазначених організацій і наукових товариств, які візьмуться впроваджувати реформи системи оцінки досліджень!

Детальніше про майбутню Коаліцію можна дізнатись тут: https://coara.eu/. Текст відкритої для нових підписантів «Угоди щодо реформування оцінювання досліджень», у підготовці якої взяли участь 350 інституцій, включно з ВГО «Інноваційний університет», можна знайти тут: https://coara.eu/agreement/the-agreement-full-text/