Запрошення на онлайн-курс «Біомімікрія»

Програма розвитку ООН в Україні, Інститут біомімікрії (США) та місцеві партнери оголосили в Україні конкурс для пошуку ідей, натхненних природними системами і організмами, що вирішують проблему відходів. Частиною цьогорічного конкурсу є безкоштовний короткий експериментальний онлайн-курс.

Курс триватиме чотири тижні (у квітні 2021 р.) і включатиме вебінари з сесіями запитань та відповідей.

Реєстрація на онлайн курс до 8 квітня за посиланням:

Докладніше про конкурс із пошуку інновацій від природи за логікою біомімікрії:

Що таке біомімікрія?

Біомімікрія описує процес вивчення та імітації стратегій, що спостерігаються в природі, для розв’язання проблем людства. По суті, природа вже знайшла рішення всіх викликів, з якими ми стикаємось.Національний конкурс з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікріїBiomimicry Global Design Challenge – це щорічний міжнародний конкурс серед студентських команд та спеціалістів, що має на меті вирішення глобальних викликів і досягнення Цілей сталого розвитку за допомогою рішень, натхненних природою.

Національний конкурс з пошуку інноваційних рішень за логікою біомімікрії – це національний відбірковий тур до міжнародного конкурсу Biomimicry Global Design Challenge. Його співорганізаторами є Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН і Інститут біомімікрії (США), у партнерстві з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством захисту довкілля і природних ресурсів України, бізнес-інкубатором Ukrainian Future Національного центру «Малої академії наук України», БО «БФ «Фонд захисту біорізноманіття України», ГО «Плато», ГО «Тарілка», Синхро Простір, Change Agency Responsible Future, а також за участі представників бізнесу, місцевої влади та університетів.

Тема цьогорічного конкурсу – #ДизайнБезВідходів! #DesignOutWaste!

Партнери конкурсу оголосять конкурсантам проблеми для розв’язання під час першого вебінару 9 квітня, а 30 травня конкурсанти в прямому ефірі захищатимуть свої проєкти. Три обрані команди отримають наставництво та підтримку від Лабораторії інноваційного розвитку ПРООН в Україні та її партнерів у підготовці проєкту та поданні його до Міжнародного конкурсу з біомімікрії.

Трійка переможців Національного конкурсу з біомімікрії візьме участь у бізнес-інкубаторі Ukrainian Future – UF Startup Summer Intensive від Національного центру “Малої академії наук України”, а також матимуть можливість масштабувати свій винахід і знайти міжнародних партнерів в мережі 60 офісів Лабораторій інноваційного розвитку ПРООН. Відібрані на міжнародному рівні кандидати зможуть відвідати стартап-майданчик Інституту біомімікрії (США) за підтримки організаторів та за умови сприятливої епідеміологічної ситуації в Україні та США.

До участі в конкурсі запрошуються інженери, дизайнери, винахідники, студенти, а також усі, хтозацікавлений у розв’язанні проблем людства за допомогою рішень, підказаних природою.

Взяти участь запрошуються як команди, так і окремі учасники.

Щоб зареєструвати свою ідею та взяти участь у Національному відборі, потрібно заповнити анкету.

У разі виникнення будь-яких запитань, звертайтеся до acclab.ua@undp.org

Більше прикладів біомімікрії можна знайти тут: https://www.ua.undp.org/…/2020/biomimicry-secrets.htmlhttps://www.ua.undp.org/…/biomimicry-and-covid-19…https://www.ua.undp.org/…/wise-like-nature–five…